0539 610 35 08
0546 610 35 08
Çağrı Merkezi
Doğalgaz Tesisatı
Kalorifer Tesisatı
Kombi Tamiri
Su Tesisatı
/

  Nemlendirme ve Sisleme Sistemleri
  Sebze, Meyve ve Balık Reyonları ve eğlence yerleri, balkon,teras,Sisleme Nemlendirme Sistemleri:

  Misting sistem bir diğer önemli uygulama ve kullanım alanı sebze, meyve ve balık reyonlarıdır. (MİSTLEME)

  Sebze ve Meyve Reyonları

  Tarladan koparıldıktan sonra tabağımıza kadar gelen sebze ve meyveler uzun bir yolculuktan geçer. Bu süreç içerisinde çeşitli uygulamalara tabii tutularak ürünlerin çürümemesi ve besin değerlerinin yitirilmemesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Tabii ki bu ürünler dalından ilk koparıldığı andaki gibi taze ve besin dolu olmazlar.

  Sebze ve meyveler bu zorlu yolculuktan sonra sebze, meyve Hallerindeki soğuk hava depolarında bekletilmektedir. Buradan son satış yapan işletmeler tarafından alınıp tezgaha yada reyonlara taşınırlar. Soğuk havadan çıkan ürünlerin bir anda sıcak ile karşı karşıya kalması ürünlerde değişik özellikler gösterebilmektedir.

  Misting sistem sayesinde ürünlerde oluşması muhtemel çürüme kokma veya besin değeri yitirme gibi sorunlar genel olarak önlenmektedir. Market ve manavlarda reyon üzerinde kullanılan sisleme ve nemlendirme (mistleme) sitemi sayesinde ürün cinsi ve özelliğine göre belirlenen aralıklarla ürünler hep taze olarak müşteriye sunulabilmektedir.

  Reyonlarda bulunan sebze ve meyveler sisleme ve nemlendirme (mistleme) sisteminden havaya homojen olarak karışan sudan doyum noktasına ulaşıncaya kadar alabilmekte ve çürüme besin değeri kaybedilmeden önlenmektedir.  Ayrıca Misting sistem ile sisleme ve nemlendirilmesi (mistleme) yapılan sebze ve meyvelerin kokularının birbirine karışmadığı gözlenmiştir.

  Balık Reyonları

  Balıklar günümüzde besin değerini en çabuk yitiren ve tezgahta uzun süre beklemesiyle insan sağlığında kötü yan etkiler bırakabilen insan hayatında besin değeri en yüksek yiyeceğimizdir. Balıklar dondurulmuş olarak derin dondurucu yada buzhanelerde uzun süreler saklanabilmektedir peki ya tezgahlarda ?

  Tezgaha yada reyona düşen balık normal ortam sıcaklığına dayanamaz ve besin değerini zaman geçtikçe kaybeder. Hepimiz biliriz ki balık tezgahlarının önünden geçerken yada balık alırken balıkçılar balıkların üzerine belli periyotlarla su atarlar bu balıkların daha taze görünmelerini sağlamak içindir bunun yanı sıra atılan su sayesinde balıktaki besin değerinin en az seviyede kaybolması ve balığın bayatlamasını geciktirmek içindir. Çünkü bayat balık zehirlenmeye kadar neden olabilmektedir.  Misting sistem ile balık reyonlarında uygulanan nemlendirme sistemi sayesine balıklar belli periyotlarda havada homojen olarak dağılan suya hem yeterince hemde belli zaman aralıkları ile ulaşabilmektedir. Böylece balığın reyon ömrü daha uzamış balık sürekli taze kalmış ve görünmüş olur.

  Ayrıca Misting sistem ile sisleme ve nemlendirilmesi yapılan balık reyonlarında balık kokusunun bastırıldığı bazı reyonlarda hiç olmadığı işletme sahipleri ve müşteriler tarafından gözlenmiştir.

  Genel Olarak

  Market meyve reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Market sebze reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Manav meyve reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Manav sebze reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Daimi halk pazarı meyve reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Daimi halk pazarı sebze reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Organik halk pazarı meyve reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Organik halk pazarı sebze reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Balıkçı tezgahları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Market balık reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Restaurant balık reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  Balık halleri balık reyonları sisleme nemlendirme serinletme soğutma iklimlendirme sistemleri

  başta olmak üzere sebze, meyve ve balık satışının yapıldığı daha bir çok tesiste uygulanabilmektedir.

  Reyon sisleme , meyve reyonu sisleme , sera buharlı soğutma , sera soğutma , buharlı balık deposu serinletme , market mevye reyonları sisleme ,market sebze reyonları serinletme ,restaurant balık reyonları serinletme ,buharla serinletme ,buharla soğutma ,

  TERAS VE DİNLENME YERLERİ NEMLENDİR VE  ve SİSLEME:
  Misting sisleme sisteminde yüksek basınçta (70- 100) özel sisleme memelerinden püskürtülen su zerrecikleri (5- 15 MİKRON)  buharlaşması için gereken ısıyı ortamdan alarak ortam ısısının 15 0C kadar düşmesine ve nemin % 90- 95’lere kadar çıkmasına neden olmaktadır. Bu sistem tarım, endüstri, turizm, eğlence sektöründe ve günlük yaşamın her alanında güvenle kullanılmaktadır.
  Misting sistemi kurulum ve işletim maliyeti olarak diğer sistemlere göre çok daha uygundur. Sağlık açısından faydalıdır. Toz, polen, sinek ve sivrisinek gibi haşereleri uzaklaştırır. Montajı kolay, verimi yüksektir.


  Yüksek basınç ünitesinde püskürtme memeleri ile üretilen su zerrecikleri 3- 7 mikron çapında olup, havada asılı kalma özelliği sayesinde bir sis tabakası oluşturarak ıslatma ve damlama yapmadan ortam içerisinde tamamı ile buharlaşır. Bu buharlaşma sayesinde ortam sıcaklığı 15- 20 0C düşer ve açık alanların yaşanabilir ve rahat bir ortam haline getirilmesini sağlar. Otel, restaurant, cafe, bar, havuz başları, çay bahçeleri, spor tesislerinde etkili şekilde kullanılır.

  Copyright © 2015 by sihhitesisatcim.com  ·  Tüm Hakları Saklıdır  ·  E-Mail: info@sihhitesisatcim.com Tasarim Byuğurer